W praktyce Szablon allegro

Co przyciąga klientów do wybranych aukcji allegro? Nie tylko sprzedawany na nich produkt i jego cena, ale również opis oraz to, jak wygląda szablon aukcji. Obecnie tworzeniem szablonów na aukcje allegro zajmuje się wiele osób i firm. Można również skorzystać z gotowych szablonów, które następnie uzupełnia się danymi firmy i opisem produktu, a następnie kod szablonu można przekopiować w pole treści. Rozwiązanie to jednak ma sporo wad, a jedną z nich może być konieczność ręcznego zarządzania aukcjami. Z tego powodu szczególnie może cierpieć osoba, która prowadzi własny sklep internetowy. Chcąc ujednolicić wygląd sklepu z wyglądem aukcji Szablon allegro, konieczne będzie zastosowanie tu i tu tego samego szablonu, oczywiście wprowadzając do niego pewne modyfikacje.

Sklep na prestashop zintegrowany z allegro

Jak wygląda typowy szablon allegro? Można podzielić go na kilka najważniejszych elementów. Część górna to nagłówek, w której znajduje się zdjęcie, tekst reklamowy, logo, a także menu nawigacyjne z linkami prowadzącymi do strony o mnie, strony z komentarzami, pozostałych aukcji itp. jest to zazwyczaj stały element, powtarzający się na wszystkich aukcjach w ramach tego samego sklepu allegro. Środkowa część szablonu może natomiast być podzielona na trzy kolumny. Środkowa, najszersza przeznaczona jest na opis i zdjęcia sprzedawanego produktu oraz pozostałe informacje z obszerniejszym opisem. Lewa i prawa kolumna, zwykle wąskie, mogą zawierać informacje adresowe sklepu, telefony, godziny urzędowania, dane do przelewu, a także koszta wysyłki. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć różnice pomiędzy tym, jak wygląda strona produktu w sklepie na prestashop oraz na allegro. Dolna część szablonu aukcji allegro zawierać będzie powtarzające się informacje dotyczące praw autorskich, można w niej również umieścić galerię miniatur pozostałych aukcji, które dany sklep wystawił.

Jak szybciej wystawiać aukcje?

Sklep na prestashop i szablon prestashop ma wiele ukrytych zalet, które będziemy stopniowo odkrywać, wraz z użytkowaniem oprogramowania. Jedna z nich, o której akurat mówi się bardzo wiele, dotyczy pełnej integracji sklepu ze sklepem na allegro. Powiązanie konta allegro ze sklepem pozwala szybko wykonywać takie operacje jak odnawiać aukcje, modyfikować je, a także zarządzać sprzedażą dokonaną przez allegro. Bez dodatkowych narzędzi, wyłącznie z panelem administracyjnym, który posiada sklep internetowy.