Zastawiasz się gdzie lub jak otworzyć swój sklep internetowy? Niewątpliwie ten tekst przybliży Ci odpowiedź.
A więc postanowione, otwierasz swój sklep internetowy na zasadach dropshiping lub tradycyjny z własnym magazynem. Jaką więc wybrać platformę dla naszego sklepu online? Każdy sklep nada się do handlu z własnym magazynem lub w modelu dropshipping. Prawie pewny jestem, że po przeczytaniu będziesz zdecydowany na wybór jednej z 3 dróg.

Platformy sklepowe możemy podzielić na 3 sposoby:

 • Zbudować własny sklep internetowy w oparciu o darmowy CMS typu Prestashop lub Woocomerce. Te prace możemy zlecić również agencji lub freelancerowi.
 • Zamówić w usłudze SaaS (Software as a service) i wypożyczać oprogramowanie płacąc miesięczny/roczny abonament oraz coraz częściej prowizję od płatności.
 • Zlecić lub napisać samodzielnie od podstaw cały system tzw dedyk.

W  skrócie postaram się przybliżyć Ci wymienione 3 opcje powyżej i napisać wady, zalety z wyboru każdej. Pamiętaj nie ma usługi idealnej – no ok, może i jest o ile śpimy na złocie, posiadamy zaufanego programistę lub zespół. Postaram się na kierować Ciebie na odpowiedź Gdzie otworzyć sklep internetowy.

Sklep w oparciu o darmowy CMS Prestashop lub Woocomerce.

gdzie otworzyc sklep prestashop woo

Jest oczywiście więcej darmowych cmsow, ale większość sklepów w tym wyborze stawia właśnie na te dwie platformy. Zobacz poniżej zalety wyboru open sourcowego skryptu pod swój sklep www.

Zalety:

 • Dostęp do modułów i rozszerzeń darmowych lub płatnych w dobrej cenie. Dlaczego w dobrej cenie? Twórca modułu tworząc go na preste lub woo może liczyć na jego odsprzedaż w setkach, a nawet w tysiącach sztuk.
 • Pomoc społeczności np. fora internetowe, grupy na Facebooku.
 • Dostępność specjalistów na rynku. Możemy poszukać osoby, która pracuje za 50-100 czy 200zł na godzinę. Nikt nie narzuca nam stawki z góry jak w przypadku wielu sklepów w modelu Saas.
 • Masa poradników tekstowych i video.
 • Masz możliwość edycji każdego pliku na serwerze. Przydatne gdy zatrudniamy agencję SEO, która zgłasza poprawki do kodu.
 • Możliwość wykonania kopi sklepu i trzymanie jej na własnym serwerze, a nawet komputerze.
 • Dodajemy i płacimy za moduły, które potrzebujemy. Płatność jest w 99% jednorazowa.
 • Szablony do Prestashop lub Woo – naprawdę świetne kupimy już za kilkadziesiąt dolarów.

Minusy tego wyboru:

 • Często osoba, która z informatyką ma mało do czynienia będzie miała problem z początkową obsługą sklepu online.
 • Wyższa cena na start przy wyborze agencji. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas to warto poświęcić część budżetu. Przeczytaj Prestashop cena za sklep Internetowy.
  Sklep w oparciu o tą platformę najczęściej kosztuje nas minimum kilku roczną subskrypcję sklepu w modelu SaaS
 • Otwarty kod to również możliwe luki w bezpieczeństwie, ale każde zgłoszenie jest w krótkim czasie łatane nową aktualizacją.
 • Aktualizacja skryptu zawsze jest lepiej wykonać wcześniejszą kopią bezpieczeństwa lub zlecić specjaliście jej wykonanie.
 • Brak wiedzy w doborze hostingu, modułów czy szablonów może być przyczyną trudnego startu na którym stracimy masę nerwów. My stawiamy na 3 sprawdzone hostingu o których pisaliśmy w tym wpisie Jaki hosting wybrać do Prestashop
 • Oprogramowanie Prestashop czy Woo na start bez modułów jest ubogie w podstawowej wersji względem Saas.

Pobierz Prestashop | Strona Woocommerce lub zleć całą instalację nam. Instalacja Prestashop lub Instalacja Woocomerce już od 200zł netto! Wykonujemy również gotowe sklepy z pełnymi integracjami.

Na pewno szukając odpowiedzi na pytanie gdzie otworzyć sklep internetowy słyszałeś o opcji Saas? Oczywiście przeczytaj niżej o tym modelu prowadzeniu sklepu internetowego.

Oprogramowanie typu Saas (Software as a service)

To sposób na otwarcie sklepu dla wygodnych osób i nie mających doświadczenia w instalowaniu, stawianiu sklepów www. Właśnie dlatego dostajemy potężne oprogramowanie wyposażone w różne „bajery” na start (z których często nawet nie korzystamy w pierwszych miesiącach). Za wszystko płacimy miesięcznie lub rocznie w wybranym przez nas abonamencie. Każda polska platforma ma już gotowe integracje np. z Allegro, Paczkomaty, Merchant Google, Facebook a wybrane nawet z ebay czy amazon. Przy wyborze open source jak presta lub Woo musimy zapłacić za nie jednorazowo i zainstalować na swoim sklepie. W tym modelu wypożyczasz skrypt lub jak to woli CMS na opłacany okres.

Główne zalety z wyboru tzw Saasa:

 • Multum funkcji i integracji na start (Allegro, Facebook, Google merchant, hurtownie dropshipping). Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
 • Suport i wsparcie techniczne telefoniczne lub email.
 • Automatyczne aktualizacje sklepu.
 • W wybranych Saasach mamy kilka szablonów do wyboru na start w cenie, za inne musimy zapłacić.
 • Niska cena wejścia na rynek. Często są promocje na start w kwotach np. 30zł za miesiąc przez pierwszy rok.
 • Jeśli zastanawiasz się gdzie otworzyć sklep do dropshippingu, to niektóre firmy pozwolą Ci na start zaimportować z dostępnych hurtowni cały asortyment i sprzedawać go na allegro, ebay lub amazon.

Wady

 • Oprogramowanie jest wypożyczane. Co to oznacza? Płacimy miesięczny lub roczny abonament. Nigdy nie jest nasze i w rezultacie gdy przestaniemy płacić stracimy cały nasz sklep. Ok, sklep na preście czy Woo też nie jest do końca nasz (nie mamy prawa do kodu źródłowego), ale np. mogę go skopiować na pendrive i schować do szafki.
 • Wysoka stawka za rozbudowane moduły. O ile w Prestashop markecie lub Woo mamy multum wtyczek płatnych i bezpłatnych to za dodatkowe płacimy kilkukrotnie niższą cenę niż zlecając w Saasie. Przykład: Klient chce rozbudowany system poleceń sklepu i partnerów w kilku poziomach, coś na wzór MLM. Koszt modułu w markecie presty 100 dolarów – w Saasie wycenili to na  ponad 10 000zł.
 • Wysoka, stała opłata miesięczna lub roczna. Często na pierwszy rok jest cena promocyjna. W kolejnych latach może być to cena już dużo wyższa. Czytajmy dokładnie każdy regulamin.
 • Doliczona opłata za korzystanie z szybkich płatności. Widzę jak powoli oprogramowania Saas doliczają sobie dodatkową opłatę do szybkich płatności. Załóżmy, że mamy w Przelewy24 prowizję na poziomie 1.7% a Saas dolicza dla siebie dodatkowe 0.3% – Ten trend dodawania dodatkowych % jest bardzo widoczny na zachodzie.Musimy być ostrożni, ze względu na to w dropie każdy % się liczy.
 • Musimy akceptować warunki współpracy firmy udostępniającej oprogramowanie. Jeśli za rok – dwa czy nawet trzy podniosą ceny o 10-20% musimy niestety płacić.
 • Długie odpowiedzi na email

Jeśli odpowiedzią na Twoje pytanie gdzie otworzyć sklep internetowy jest Saas to mogę polecić godne uwagi 4 firmy

 • Shoplo
 • Sky Shop
 • Redcart – tutaj mam dla Ciebie specjalny link rabatowy -10% dla pierwszych zarejestrowanych 10 osób (w bazie pozostało: 4 kody). Wystarczy kliknąć i zamówić na okres testowy 14 dni.
 • Shoper – Jako autoryzowani resselerzy możemy zaproponować indywidualną zniżkę dla nowych klientów platformy shoper.

a może otworzę sklep na tzw Dedyku?

To jedna z najdroższych dróg do własnego sklepu. Oczywiście jest również najbardziej pracochłonna po stronie wykonawcy, ale i zlecającego. W tym wyborze otwierania sklepu www programista lub zespół specjalistów przygotowuje sklep pod wytyczne otrzymane od Ciebie. Musisz poświęcić sporo czasu na przygotowanie specyfikacji swojego przyszłego sklepu. Na czym Ci zależy, co powinno się znaleźć, w związku z tym ceny zaczynają od kilkudziesięciu tysięcy złotych do nawet kilku set. Naprawdę gdy rozwiniesz już sklep do tysięcy paczek dziennie, a wyżej wymienione modele prowadzenia sklepu nie będą spełniać już Twoich wymagań, wtedy  będzie trzeba się zastanowić nad przejściem do sklepu dedykowanego. Oczywiście warto przeskoczyć cały proces i zaczynać od dedyka gdy mamy budżet no-limit. Podobnie jak w opcji Open source musimy zapłacić za każdy dodatek firmie wykonującej sklep oraz zlecać jego aktualizację. Jeśli mamy budżet na sklep do 50 000zł z pewnością lepiej jest wybrać tańsze oprogramowanie wymienione wyżej, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na marketing.

A więc gdzie otworzyć sklep internetowy?

Reasumując: każda opcja ma swoje wady i zalety, nie ma jedno znacznej odpowiedzi. Każdy projekt jest inny. Wniosek, który również każdemu nachodzi do głowy to budżet. Z pewnością zauważysz, że niski budżet to Saas, średni budżet Presta lub Woo. Budżet wysoki to na pewno sklep dedykowany. Oczywiście, jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do na mnie w wiadomości prywatnej lub w komentarzu.