Czeka Cię wybór dostawcy bramki płatności internetowych? Nie wiesz, czy Twój wybór powinien paść na Przelewy24, czy na Tpay? A może liczysz na wskazówki, które ułatwią Ci podjęcie ostatecznej decyzji? Znajdziesz je w naszym tekście, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Tpay vs Przelewy24 – najważniejsze różnice

Podstawowe różnice znajdziemy już w aktywacji konta, bo Tpay pobiera 10 zł już na starcie, a Przelewy24 pobierają jedynie 1,50 zł. Do tego w Tpay możliwe jest darmowe pobieranie środków z konta tylko cztery razy w miesiącu.  Za każdy następny raz będzie trzeba ponieść dodatkowe koszty. W Przelewach24 czegoś takiego nie doświadczymy, ponieważ tutaj oferowana jest nieograniczona ilość wypłat i to całkowicie za darmo!

Na pierwszy rzut oka można doszukać się także różnic w prowizji. Tpay za transakcje nalicza 1,59% prowizji, więc trzeba przyznać, że to bardzo dobra oferta. Jeśli sprawdzimy prowizję Przelewów24, to zauważymy, że prowizja wynosi 1,9%. Jednak warto wspomnieć, że istnieją sposoby na to, by ją obniżyć i jeśli skorzystamy z tego rozwiązania, to ostatecznie nasza prowizja również będzie wynosić 1,59%, czyli dokładnie tyle samo, co proponuje Tpay.

Link partnerski: (ważne, rejestracja z innego linku zaproponuje CI prowizję  wysokości 1.9%) https://secure.przelewy24.pl/panel/rejestracja.php?a=assign_partner&idp=169289

Co ważne, to nie ma żadnych haczyków. Inni partnerzy oczekują deklarowanej wysokości obrotu. U nas jest jedna, stała stawka.

Przelewy24 vs Tpay – metody płatności

Zarówno Tpay, jak i Przelewy24 oferują płatności ratalne oraz integrację z PayPal, więc pod tym względem mogą stanowić dla siebie poważną konkurencję. Niestety w przypadku opcji e-transferów bankowych, to oferta Tpya wygląda bardzo blado na tle Przelewów24. Tpay daje nam możliwość wykonania płatności za pośrednictwem najpopularniejszych banków.

Przelewy24 współpracują praktycznie z każdym bankiem, który działa na rynku, a to oznacza, że żaden klient nie będzie miał trudności ze znalezieniem odpowiedniej opcji płatności dla siebie. Do tego dochodzą też znaczące różnice w płatnościach kartką. Wybierając Przelewy24 można zapewnić swoim klientom wykonywanie płatności z wykorzystaniem kart Visa, Mastercard, Maestro, Diners Club, JBC, PBK, czy Amercian Express. Tpay niestety nie pozwoli nam zapłacić za pomocą PBK oraz American Express.

Co ostatecznie wybrać? Tpay czy Przelewy24?

Choć obie opcje wydają się do siebie podobne, to Przelewy24 dają o wiele więcej możliwości. Do tego ta bramka cieszy się większym powodzeniem i zaufaniem, więc również klienci chętniej realizują za jej pośrednictwem płatności. Dlatego zdecydowanie lepiej postawić na Przelewy24. Od kilku lat Przelewy24 świadczą usługi dla Allegro, dlatego też ich popularność tak urosła w ciągu kilku lat. Jeśli nie masz żadnej brami płatności to zdecydowanie polecam Przelewy24 jako osoba prywatna, która korzysta z nich w swoim sklepie online postawionym na Prestashop.