Masz w planach wykorzystanie systemu płatności online w swoim sklepie internetowym? Nie wiesz, czy zdecydować się na PayU, czy na Przelewy24? Możliwe, że nasz tekst pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

PayU vs Przelewy24 – najważniejsze różnice

Na pierwszy rzut oka można uznać, że oba rozwiązanie są praktycznie takie same. Jednak wystarczy przystąpić do rejestracji, by zauważyć, że opłaty aktywacyjne różnią się między PayU a Przelewy24. W przypadku PayU usługobiorca zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości 199 zł. Jeśli chodzi o Przelewy24, to opłata wynosi zaledwie 1,50 zł i jest ona pewną formą weryfikacyjną. Znaczące różnice zauważymy także w prowizji. Przelewy24 pobierają prowizję w wysoki 1,9%, a z naszego linku może to być niższa prowizja 1,59%. Operator PayU nalicza 2,3% prowizji, więc o ile za jedną lub dwie transakcje różnica wyda się nieduża, ale w skali miesiąca, czy roku widać, że to właśnie Przelewy24 zapewniają oszczędności. Przykład utargu 100 000zł miesięcznie zapłacimy w PAYU: 2300zł, a w Przelewy24: 1 590zł (różnica 790zł). Rocznie daje nam to  8520zł oszczędności!

PayU vs Przelewy24 – metody płatności

Zarówno PayU, jak i Przelewy 24 zapewniają kilka metod płatności. Jednak i w tym przypadku widać, że to Przelewy24 wypadają korzystniej. Wszystko dlatego, że ten operator zapewnia kilkadziesiąt opcji e-transferów bankowych, ale to nas nie powinno dziwić, ponieważ współpracuje z ponad 165 bankami. Do tego dochodzą jeszcze płatności kartką Visa i Mastercard, czy Japan Credit Bureau. Nie sposób również pominąć szybkich płatności przez BLIK, czy tego, że Przelewy24 obsługują system PayPal. Dzięki każdy, kto lubi rozliczać się za pośrednictwem PayPala ma kolejny powód do zadowolenia.

W przypadku PayU również można wykonać e-transfer, ale operator współpracuje tylko z największymi bankami z rynku. W sumie jest ich 13, więc nie ma tutaj żadnego porównania. Na pocieszenie warto jednak dodać, że PayU także daje szansę na to, by za zakupy płacić kartą Visa i Mastercard. Nie zapłacimy tutaj przez Japan Credit Bureau, ale BLIKiem już tak.

 Szybkie płatności – które rozwiązanie jest lepsze?

Według nas odpowiedź na to pytanie jest formalnością, ponieważ doskonale widać, że to właśnie Przelewy24 jest prawdziwym liderem. Nie dość, że nie występują tutaj drogie opłaty za aktywację, to jeszcze prowizja jest niska i można zapewnić swoim klientom wiele metod płatności. Przelewy24 zyskały na popularności w Polsce, gdy podpisały umowę na świadczenie usług z Allegro. Śmiało mogę stwierdzić, że popularnością są przed lub na równo z PAYU w Polsce.

Nasza oferta partnerska w Przelewy24 gwarantuje Ci prowizję 1.59% bez żadnych haczyków. Nie musisz jak u innych partnerów spełniać wymogów dotyczących obrotu. Prosta i szybka rejestracja bez haczyków.

Aby otrzymać 1.59% musisz zarejestrować się z tego linku: https://secure.przelewy24.pl/panel/rejestracja.php?a=assign_partner&idp=169289
W przeciwnym razie prowizja może wynieść 1.9%!