W tym krótkim poradniku pokażę jak łatwo uzyskać tabelę rozmiarów, rozmiarówka w Prestashop nie wykupując modułu za kilkadziesiąt złotych czy euro. metoda w sam gdy nie musimy dodawać w załącznikach produktu innych plików niż graficznych, a tabelę rozmiarów dostarczają właśnie producenci w formie grafiki.

Wchodzimy do panelu administratora naszego sklepu na Prestashop i klikamy w dowolny produkt edytuj, następnie jak na zdjęciu poniżej przechodzimy do zakładki załączniki.

rozmiarowka-prestashop

Następnie dodaj plik ( wybieramy naszą rozmiarówkę w formacie .jpg .gif. lub .png i klikamy prześlij). Następnie poniżej z okna dostępne załączniki zaznaczamy naszą rozmiarówkę i klikamy  dodaj, a potem zapisz.

Obecnie nasza tabela rozmiarów pojawi się na karcie produktów pod zakładką Pobierz jako plik do pobrania.

Wchodzimy w lokalizacje -> tłumaczenia -> tłumaczenia stron sklepu -> wybieramy nasz szablon -> wybieramy język pl i modyfikuj.

 

Teraz musimy odszukać nasze pobierz w tłumaczeniu. Najszybciej będzie klikając w button rozwiń jak na obrazku poniżej i użyć skrótu na klawiszach ctr+f i wyszukać pobierz. Gdy odnajdziemy zamieniamy daną frazę na rozmiarówka albo tabela rozmiarów.

tabela-rozmiarow-prestashop

Gdy to mamy przechodzimy do naszego serwera ftp lub localhosta, zależy gdzie mamy naszą instalację presty. Wchodzimy w główny katalog -> themes -> nasz ustawiony szablon ->  sub -> product_info -> i edytujemy plik tab.tpl

Odszukujemy około linii 300 fragment kodu:

<a class=”btn btn-default btn-block” href=”{$link->getPageLink(’attachment’, true, NULL, „id_attachment={$attachment.id_attachment}”)|escape:’html’:’UTF-8′}”>
<i class=”fa fa-download”></i>

i zamieniamy

<img src=”{$link->getPageLink(’attachment’, true, NULL, „id_attachment={$attachment.id_attachment}”)|escape:’html’:’UTF-8′}”>
Lub inaczej, zamieniamy kod  <a class=”btn btn-default btn-block” href= na <img src=

Następnie wyżej w linii wyszukujemy     <div class=”col-lg-4 col-md-4 col-xs-12″> i zamieniamy na     <div class=”col-lg-12 col-md-4 col-xs-12″> (pierwsza 4 na 12) dzięki temu nasza rozmiarówka  tabela rozmiarów wyświetli się po całości zakładki pobierz (rozmiarówka).

Poniżej screen sklepu jak to wygląda:

tabela-rozmiarow-efekt