Fotografia od zawsze była obecna w web designu. Często szukamy zdjęć, które możemy wykorzystać na swojej stronie czy sklepie internetowym do promocji swoich produktów. Większość banków zdjęć jest niestety płatna. Przeszukując internet możemy natknąć się na niesamowite, darmowe zbiory zdjęć. Zdjęcia/grafiki możemy wykorzystywać w licencji CC0. Licencja ta oznacza, że możemy wykorzystywać zdjęcia w dowolnym celu! Można modyfikować i bez problemu wykorzystywać w prywatnych czy firmowych projektach.

 

StockSnap.io

Posiada duży wybór pięknych, darmowych zdjęć i obrazów o wysokiej rozdzielczości. Strona posiada również bardzo rozbudowaną funkcję wyszukiwania, dzięki czemu można łatwo przeglądać tysiące zdjęć. Ponadto, strona posiada filtry wyszukiwań i pobierań, dzięki czemu można znaleźć najpopularniejsze zdjęcia.

StockSnap dodaje setki zdjęć na tydzień, a wszystkie zdjęcia są publikowane na licencji Creative Commons.

Unsplash

Unsplash to zbiór darmowych zdjęć o wysokiej rozdzielczości i zapewne stanie się najlepszym źródłem, jeśli szukamy zdjęć do sliderów na naszych stronach. Zauważyliśmy, że ten zbiór jest najczęściej wykorzystywany wśród naszych klientów sklepów internetowych.

Unsplash dodaje 10 nowych zdjęć co 10 dni, wydawane na licencji Creative Commons.


Gratisography

Gratisography oferuje darmowe obrazy wysokiej rozdzielczości, których można użyć w swoich projektach osobistych i handlowych. Nowe, niesamowite zdjęcia są dodawane raz w tygodniu i są wolne od praw autorskich. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez Ryan McGuire Bells of Design.

Negative space

Negatywna Przestrzeń dostarcza 20 nowe zdjęcia co tydzień wydana Creative Commons CC0. Zdjęcia można wyszukiwać i mogą być sortowane według kategorii oraz kopia, przestrzeń i kolor.


Splitshire

Splitshire to zbiór wyśmienitych, darmowych zdjęć dla web designerów prowadzonego przez Daniela Nanescu. Zdjęcia są bezpłatne dla użytku osobistego i komercyjnych.


Little
Visuals

Ten zbiór niestety nie jest prowadzony dalej, ale posiada w swojej ofercie wiele ciekawych pozycji. Wszystkie zdjęcia udostępnione zostały na licencji Creative Commons oddaniem do domeny publicznej.


Live Pix

Live Pix jest zasobem stworzona przez Leeroy – agencje kreatywną oferująca darmowe zdjęcia o wysokiej rozdzielczości bez ograniczeń praw autorskich. Nowe zdjęcia są dodawane co tydzień.

Death of pix photo

Każdego miesiąca zostaje dodane 10 zdjęć w danej kategorii, które możesz wykorzystać na blogu, sklepie czy innej witrynie internetowej.