Sklep prestashop na allegro

(integracje i z prestashop i co daje integracja, co daje posiadanie sklepu, daje na pewno możliwość wystawiania aukcji bez terminu, tylko do wyczerpania przedmiotów.)

Allegro – tej nazwy popularnego portalu aukcyjnego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Allegro codziennie służy milionom Polaków do realizowania mniejszych lub większych zakupów, bez wychodzenia z domu. To również olbrzymia korzyść dla właścicieli sklepów internetowych. Dzięki allegro, mogą oni zwiększyć swoje zyski nawet o kilkadziesiąt procent. Wiele osób jest to tego stopnia przyzwyczajona do kupowania na allegro, że nawet nie bierze pod uwagę korzystania z innych serwisów zakupowych, jak firmowe sklepy internetowe. Właściciele sklepów na prestashop mogą jeszcze łatwiej prowadzić sklep na allegro, wykorzystując do tego zaawansowaną integracja allegro, jaką daje ta platforma sprzedażowa.

 

Dlaczego integrować sklep internetowy z Allegro?

Powodów jest wiele. Przede wszystkim można wystawiać aukcje produktów bez terminu. Przed długie lata, na allegro istniało ograniczenie czasu dla każdej aukcji. Początkowo było to maksymalnie 14 dni, które następnie zostało przedłużone do 30 dni. Po zmianach, posiadacze sklepów na allegro mogą korzystać z innowacyjnego pomysłu, jakim jest uruchamianie aukcji bez limitu czasu, ale do wyprzedaży wszystkich produktów, które są na aukcji. W wybranych przypadkach, kiedy wprowadzimy naprawdę dużą liczbę dostępnych produktów, może to oznaczać dożywotnio istniejącą aukcję, zdejmując z nas konieczność ich ponownego wystawiania.

 

Sklep na allegro czy zwykłe aukcje, a może integracja allegro?

Nie można pominąć kolejnego ważnego powodu, dla którego warto prowadzić sklep na allegro. Jest nim skatalogowanie wszystkich sprzedawanych produktów na jednej stronie i zapewnienie tym samym łatwiejszego przebierania pośród nich. Sklep internetowy Allegro jest wygodnym uzupełnieniem dla prowadzonej działalności, a przy wykorzystywaniu narzędzi takich jak wbudowane menadżery sprzedaży, zarządzanie nią we własnym sklepie preastshop czy allegro, nie różni się wiele od siebie. Zwykłe aukcje również mogą być stosowane przez sprzedających, ale trzeba pamiętać o tym, że nie ma w nich możliwości wystawiania aukcji bez określonego czasu, do wyczerpania przedmiotów. Ta funkcjonalność pozostaje dostępna wyłącznie dla użytkowników sklep Allegro i wiąże się z koniecznością opłacania miesięcznego abonamentu.

Spersonalizuj sklep na allegro

Na koniec warto dodać, że sklep internetowy na Allegro może być spersonalizowany w ograniczonym stopniu, najczęściej przez dodanie grafiki w nagłówku.