Białe tło na miniaturze produktów w allegro

Białe tło na miniaturze Allegro, serwis aukcyjny – najpopularniejsza i największa platforma aukcyjna w Polsce, wprowadza zupełnie nowe rozwiązanie. Jest nim ujednolicenie wyglądu tła dla zdjęć przedstawianych produktów. Oczywiście dotyczy to sklepów oraz firm handlowych, które muszą dostosować swoje standardy do standardów Allegro. Każdy sklep internetowy czy też firma sprzedająca będzie musiała przestrzegać owych standardów.Allegro miniatur białe tło

Aby zrozumieć, czym kierowali się właściciele Allegro, warto spojrzeć na popularne zachodnie serwisy sprzedażowe oraz aukcyjne jak wish.com czy Amazon. Tam, poszczególne zdjęcia posiadają ujednolicone oraz dostosowane do potrzeb danego serwisu tło. Powoduje to przede wszystkim większą czytelność oferty dla klientów ostatecznych, czyli odbiorców, a także znacząco przyspiesza działanie serwerów. Z pewnością Allegro.pl kierowało się również kwestią estetyczną, bowiem miniaturki powiększają się nieco, przy najechaniu na nie w momencie przeglądania oferty. Przy obecnych normach za każdym razem pojawi się biała miniatura Allegro.
Dla sprzedawców wiąże się to z koniecznością obróbki zdjęć. Ta na szczęście nie wymaga zastosowania ani płatnych programów, jak chociażby PhotoShop, ani tym bardziej specjalistycznej wiedzy graficznej. Takie programy jak GIMP czy liczne generatory online, jak Background Burner lub Clipping Magic, pozwalają w błyskawiczny i prosty sposób pozbyć się tła bezpośrednio ze zdjęcia.

Ujednolicenie oferty Allegro z pewnością pomoże klientom, którzy nie będą już narażeni na mocno kolorowe, przyciągające wzrok tła. Również sama oferta będzie bardziej sprawiedliwa, natomiast właściciele sklepów oraz firmowi sprzedawcy – mocno na wszystkim nie ucierpią, bowiem obróbka zdjęć jest szybka i w przypadku niektórych programów oraz konwerterów online – darmowa.