Co to jest startup w znaczeniu sklep internetowy

Poszukujesz pomysłu na dobrze prosperujący biznes? Jeśli tak, to warto wymyślić własny startup. Czym takim jest startup i jak zabrać się do jego tworzenia? Wyjaśniając to w najprostszych słowach, jest to pomysł innowacyjnego biznesu, który wypełnia niszę, stającą się liderem w danej branży. Jest wiele istniejących startupów, które dały początek nowej erze produkcji lub usług. Jeśli i ty chciałbyś dołączyć do grona startupowców i wykorzystać do tego internet, z pomocą przychodzi sklep internetowy. Pomożemy ci znaleźć niszę, dającą początek twojemu biznesowi.

 

Startup w sieci? Tylko sklep na prestashop

Jeszcze kilka lat temu za startup można było uznać sklep internetowy sprzedający ręcznie wytwarzaną biżuterię. Dziś konkurencja w tej branży jest tak wielka, że mało kto pamięta kto właściwie był w niej liderem. Dziś, jedną z dopiero co raczkujących usług jest samodzielnie przygotowywany w warunkach domowych catering dietetyczny. Warto pomyśleć o tym biznesie wtedy, jeśli żyjesz w mieście, w którym otwierane są nowe siłownie i kluby fitness. Wraz z ich pojawianiem się na rynku, rośnie zapotrzebowanie na zdrową i smaczną kuchnię. Taką może zapewnić twój sklep internetowy, oferujący wysokiej jakości jedzenie, dostępne dla kilku rodzajów diet.

 

Sklep na prestashop

Otwierając startup, możesz mieć własną działalność gospodarczą lub możesz zacząć działać w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, funkcjonujących przy szkołach wyższych. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możesz bez ryzyka stawiać pierwsze kroki w świecie biznesu, nie martwiąc się płaceniem składek zus lub rozliczaniem podatków. Tym zajmują się AIP, z kolei ty możesz skupić się na tym co naprawdę ważne – udoskonalaniu swojego startupu i tworzeniem dla niego sklepu na Prestashop. Dlaczego akurat tę platformę dobrze jest wybrać dla sklepu? Powodów jest kilka. Przede wszystkim jest ona darmowa i można do niej znaleźć bardzo wiele dostępnych dodatków, pluginów oraz szablonów. Co więcej, można zacząć próbować własnych sił, jeśli chcesz samodzielnie zbudować sklep, udoskonalać go i mieć nad nim pełną kontrolę. To wszystko przy minimalnych kosztach i braku jakiejkolwiek wiedzy programistycznej. Taka umiejętność może być w przyszłości bardzo cenna, jeśli zapragniesz rozwinąć swój startup, sprzedać go lub stać się w tej dziedzinie mentorem dla innych osób.