Co to jest domena (najlepsza pod SEO)

Każdy kto interesuje się internetem, na pewno wie czym jest domena internetowa. Innymi słowy jest to adres strony www, pod którym można wyświetlić sklep prestashop. Wydawać by się mogło, że adres sklepu nie jest tak ważny, jak jego oferta i ceny? Nic podobnego. To jedna z najważniejszych rzeczy do wykonania, nad którą trzeba naprawdę mocno się zastanowić. W tym celu został właśnie stworzony nasz poradnik. Wierzymy, że znajdziecie w nim wiele przydatnych informacji, pomagających w wyborze takiej domeny, która nie tylko będzie łatwa do zapamiętania, jednoznacznie kojarzona z twoją firmą i produktami, ale również pozwalając się łatwo pozycjonować.

 

Krótkie, zwięzłe, niekoniecznie na temat

Najlepsza domena sklepu internetowego, patrząc na nią pod kątem seo, to taka, która w swojej nazwie będzie miała słowo kluczowe, określające charakter twojego sklepu. Sprawa wydaje się być prosta. Przykładowo jest sklep sprzedający okna, wtedy domena może mieć nazwę okna. PL. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że tego rodzaju konstrukcje domen już dawno są już zajęte. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uruchomić swoją kreatywność i wymyślić inną nazwę. Dobrą metodą jest stosowanie zasad wyszukiwania lokalnego, przy wyborze domeny. Jeśli sklep internetowy będzie prowadził sprzedaż na określonym terenie, na przykład województwie, można do nazwy domeny dodać nazwę miasta, oddzielająca ją od pierwszego słowa myślnikiem. Można również zastosować skróty myślowe, a także ciekawie brzmiące nazwy własne sklepów. Trzeba jednak sobie zdawać sprawę z tego, że taka domena może wymagać trochę większych nakładów na pozycjonowanie.

 

Sklep internetowy Allegro

Uzupełnieniem dobrze wybranej domeny sklepu internetowego może być sklep internetowy umieszczony na allegro. To dzięki niemu możesz zwiększyć zasięg swojej firmy o setki tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Czy to również będzie wiązało się z wydatkami? Nie, pod warunkiem że na samym początku wybierzesz odpowiednią platformę sprzedażową. A taką jest Prestashop. Zbudowany na niej sklep internetowy, posiada możliwość integracji z Allegro, co skraca czas dodawania i zarządzania aukcjami, a także ułatwia komunikację z klientami pozyskanymi przez Allegro. Dodając do tego spersonalizowane szablony allegro, sklep może być integralną częścią twojej firmy.