Szybkie płatności (co to jest, jakie są popularne w Polsce).

Prowadząc sklep internetowy, należy robić wszystko co możliwe, aby ułatwić klientom poruszanie się po nim i finalizowanie zamówień. W fachowym języku nosi to nazwę optymalizacji strony. Jednym z jej etapów jest uruchomienie w sklepie internetowym szybkich płatności. To bardzo wygodne rozwiązanie, które znacząco ułatwia zapłatę za produkt, bez konieczności otwierania nowego okna przeglądarki, logowania się do swojego konta bankowego i ręcznego kopiowania danych do przelewu. W zamian tego otrzymuje możliwość przejścia do swojego rachunku bankowego jednym kliknięciem. Po poprawnym zalogowaniu się, wczytana zostanie wypełniona formatka przelewu, automatycznie uzupełniona wszystkimi danymi odbiorcy, a także kwotą należną do zapłaty. Kupujący wystarczy że zaakceptuje płatność i potwierdzi ją kodem weryfikacyjnym, wysłanym smsem na jego numer telefonu. Średni czas dokonania takiej płatności to zaledwie 20 sekund!

 

Szybkie płatności i sklep na prestashop

W Polsce mamy do dyspozycji 3 największe i najpopularniejsze firmy, dostarczające rozwiązania do szybkich płatności. Jest to Dot Pay, Przelewy24 oraz PayU. Każda z tych opcji może zostać włączona na twoim sklepie internetowym. Każda z nich obsługuje również wszystkie działające w kraju banki, a także daje możliwość łatwego oraz bezpiecznego płacenia przy pomocy karty kredytowej. Którą z nich twój sklep internetowy będzie miał najlepszą? Wybierając dostawcę szybkich płatności, trzeba przeanalizować kilka podstawowych rzeczy. Jedna z nich to wysokość prowizji, pobieranych od każdej transakcji. Szybkie przelewy nie są dla sklepu internetowego darmowe – od każdej kwoty może być naliczana procentowa prowizja lub może funkcjonować tabela opłat dla różnych przedziałów kwot. To jednak nie jedyny czynnik, który może decydować o wyborze. Pozostałe to intuicyjność systemu, czytelność, szybkość działania i brak problemów z dostępnością. Dla zachowania płynności finansowej, należy również sprawdzić, jak szybko Twój sklep internetowy otrzyma od dostawcy pieniądze, które wpłacił klient. W niektórych przypadkach, ich wypłata następuje dopiero po ręcznym wydaniu dyspozycji, w innych można zdefiniować automatyczne wypłaty, kiedy suma środków zgromadzonych na koncie osiągnie daną wartość.

 

Czy warto wybrać szybkie płatności?

Jak najbardziej tak – jest to dodatek do sklepu internetowego, który bardzo mocno poprawia jego funkcjonalność, czyniąc go przyjaźniejszym dla klientów.