Sklepy internetowe i dostawy produktów

Nieodłącznym elementem prowadzenia sklepu internetowego jest wysyłanie zakupionych produktów do klientów. Można to wykonywać poprzez korzystanie z usług kurierskich lub pocztowych. Niewątpliwą przewagą firm kurierskich jest znacznie szybszy czas dostawy przesyłek, a także zautomatyzowanie procesu generowania dokumentacji wysyłkowej. Sklep na prestashop może zostać łatwo zintegrowany z różnego rodzaju usługami kurierskimi, pozwalającymi na automatyczne drukowanie etykiet bez potrzeby ręcznego wprowadzania danych. Informacje dotyczące adresu do wysyłki są pobierane z bazy danych i są zgodne z tymi, które wprowadził kupujący. Pozwala to zminimalizować ryzyko wystąpienia pomyłki, skutkującej wysłaniem przesyłki na inny adres.

Optymalizacja sklepu i wybór dostawy

W momencie, w którym sklep internetowy jest optymalizowany, należy odrobinę uwagi poświęcić stronie, na której kupujący wybiera formę dostawy. Formularz, który do tego celu zostanie stworzony powinien w czytelny sposób przedstawiać dostępne opcje i jednoznacznie informować o kosztach wysyłki. Wraz z rosnącą popularnością dostaw do Paczkomatów, warto również tę opcję dostawy produktów udostępnić swoim klientom. Przemawia za nią wiele zalet. Jedna z nich to stosunkowo niskie koszta, a także możliwość samodzielnego odbioru paczki w miejscu i czasie, który jest najdogodniejszy dla klienta. W odróżnieniu od odbioru na poczcie, paczkomat jest dostępny przez całą dobę i nie ma konieczności czekania do niego w kolejce. Sklepy internetowe, który oferuje dostawę do paczkomatu, na pewno będzie wyżej ceniony przez klientów od tego, który takiej opcji nie oferuje.

Niskie ceny dostawy

Co zrobić aby sklep internetowy zyskał u klientów opinię dobrego, sprawdzonego i uczciwego? Przede wszystkim trzeba zadbać o niskie koszta dostawy. Nic tak bardzo nie denerwuje klientów, jak zawyżone ceny dostawy produktów, szczególnie wtedy, kiedy cena samego produktu jest niska. Aby uniknąć takich sytuacji, należy wzbogacić dostępne opcje wysyłki o list polecony i przesyłkę pocztową, a także wcześniej wymieniony paczkomat.

Informowanie o statusie wysyłki

Dla zapewnienia jeszcze lepszej obsługi klienta, można pomyśleć o tym, aby sklep internetowy został wyposażony w narzędzie, które będzie smsem informowało klientów o statusie ich wysyłki, podając szacowany czas dostawy, informacje o doręczycielu i sposób kontaktu z kurierem