Elementor jest zaawansowanym edytorem wizualnym dla skryptu Wordpress. Znany i ceniony dodatek wymaga oczywiście oddzielnej licencji, która musi być przypisana do naszego skryptu. Czy w Polsce znajdziemy hosting Elementor, który udostępnia nam już wtyczkę z której możemy skorzystać od ręki? Na to pytanie odpowiemy w dalszej części artykułu. Zapraszamy!

Jaki hosting dla Elementora? Mamy swoje TOP 5!

Elementor jest zaawansowanym edytorem wizualnym dla skryptu Wordpress. Znany i ceniony dodatek wymaga oczywiście oddzielnej licencji, która musi być przypisana do naszego skryptu. Dla każdego edytora tzw pagebuildera wymagana jest dobra maszyna. Serwer musi utrzymać wszystkie dodatkowe skrypty odpowiedzialne za ułatwienie nam pracy podczas budowy czy też zmian na stronie www. Często nasze serwisy są odwiedzane przez setki a czasem nawet tysiące użytkowników. Warto wtedy właśnie

1.Nazwa i Elementor

To nie żart. Kidyś omijaliśmy łukiem firmę nazwa pl, jednak musieliśmy pracować z klientem, który miał serwer na nazwie i po 6-7 latach widzimy różnicę. Nazwa znów oferuje przyzwoite serwery, ale niestety dosyć drogie. Testowaliśmy Cloud Wordpress PRO (wersja za 400zł pierwszy rok) i nie mamy na co narzekać. Wszystko działało przyzwoicie. Nazwa daje także poczucie bezpieczeństwa, to największa firma w tym zestawieniu. Działa nie przerwanie od wielu lat. Mamy pewność, że nie zniknie lada dzień z rynku.

Strona www

Kod rabatowy (-20%): gq78-2979-9464


2.MyDevil

Serwerownia na prawdę porządna. Póki co widzimy, że idą w jakość a nie jak większość firm hostingowych w marketing. Dobra jakość na rynku sama się obroni. Dlatego tak często widzimy jak polecają mydevil na forach czy na fejsbukowych grupach.

kod: G6HG5MWKJE otrzymasz 20% zniżki na zakupiony serwer.

Strona www

3.Cyber Folks  (linuxpl) i oferta wp_GO

Najnowsza serwerownia w której zakupiliśmy serwer pod strony klientów. Szczerze, jesteśmy bardzo zadowoleni z oferty wp_GO. Zakupiliśmy najpierw dla testów na 14 dni, jednak zostajemy z nimi dłużej. Strony www na elementorze śmigają aż miło. Niedługo może dodamy wpis o optymalizacji stron.

Skorzystaj z kodu rabatowego na -10%: 6HZO-U89N-E3JA

Strona www

4.Hitme VPS

Teoretycznie najmocniejsza maszyna w zestawieniu z względu na to, że cały serwer jest nasz. Nie dzielimy go z innymi klientami serwerowni przez co mamy do dyspozycji całą maszynę. Jeśli mam być szczery, to nie zawsze bywało szybciej niż w Cyberfolku czy mydevil. Wielu klientów jest bardzo zadowolonych, ale są też tacy których migrowaliśmy na zwykłe serwery.

Strona www

5.Kylos & Wordpress

Najtańsza opcja w całym zestawieniu, a odstaje niewiele od powyższych serwerowni. Polecałem od momentu kiedy kilkanaście lat temu przeczytałem o nich w czasopiśmie komputerowym. Niestety odniosłem wrażenie że ,przyszedł laur konsumentów i pompowanie kasy w marketing. Zapominając o jakości. teraz znów widzę jak zyskuję na szybkości strony.

Strona www

Hosting Elementor i serwer w Polsce

Jeśli jednak chcielibyśmy uzyskać najlepszy hosting (jakość do ceny dla Elementora), wystarczy spojrzeć na ofertę hostingu od Cyber Folks. Jest to znana marka, która wcześniej była nazywana jako LinuxPL i cieszyła się bardzo dobrą sławą w Polsce. Dziś jest tylko lepiej, ponieważ Cyber Folks jeszcze bardziej polepszył warunki na których klienci mogą korzystać z jego hostingu. W lepszych cenach oferują oni jeszcze więcej opcji, które są godne naszej uwagi. W swojej ofercie posiadają też bardzo wydajny, jak nie najbardziej wydajny hosting pod Wordpressa. Jak doskonale wiadomo, Elementor ma spore wymagania co do hostingu i słabsze hostingi niestety nie radzą sobie z nim, co odbija się na szybkości działania strony, co z kolei ma duży wpływ na pozycjonowanie i same pozycje w Google. Chcąc więc korzystać w pełni z możliwości Elementora, rekomendujemy wybór hostingu Cyber Folks, który bez problemu obsłuży Elementor, wyciskając z niego maksymalne możliwości pod względem oferowanej przez siebie wydajności.