Dla wielu firm Allegro jest tą platformą, w ramach której można zyskiwać nowych klientów. Szuka się między innymi takich metod, dzięki którym sprzedaż na koncie firmowym będzie przebiegała lepiej i zyskać będzie można nowych klientów. Wśród tych opcji, które mają ułatwiać budowanie pozytywnego wizerunku jest Allegro Smart, usługa wprowadzona przez platformę, by zapewnić kupującym lepsze warunki, a firmom dać szansę na zyskiwanie nowych klientów.

Allegro Smart – co kryje się za tą usługą?

Allegro Smart ma sprawić, że sprzedający będzie bardziej atrakcyjny dla kupujących. Oferty oznaczone jako Smart dają możliwość skorzystania z darmowej przesyłki klientom, którzy korzystają z tej usługi, dlatego właśnie wiele firm decyduje się na to, by w ten sposób uatrakcyjniać swoją ofertę. Jednocześnie jest to szansa na to, że oferty z oznaczeniem Smart łatwiej będzie wyszukać.

Jakie są wymogi dla firm by dołączyć do Smart

Firma, która będzie chciała dołączyć do usługi Smart musi spełnić kilka warunków, które będą umożliwiały umieszczenie oferty z takim oznaczeniem. To między innymi takie wymogi jak:

  • minimum pięć pozytywnych ocen transakcji z ostatnich 12 miesięcy
  • średnia ocena sprzedaży na poziomie 98%
  • terminowe opłaty za Allegro
  • zgodność ofert z regulaminem Allegro

Na koncie firmom należy dodatkowo zadbać o jeszcze kolejne kwestie. To między innymi wymóg stworzenia warunków zwrotu i ich dodanie do ofert. Poza tym trzeba będzie ustawić prawidłowe wartości dla dostaw w swoich ofertach i zadbać o to, by mieć jedną z dostaw spośród

  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Pocztex Kurier 48
  • Allegro Kurier Pocztex
  • Allegro Kurier UPS
  • Allegro Przesyłka polecona

Zmiany w wymogach dla kont firmowych

W przypadku kont firmowych dochodzi na jesień 2022 do zmian jeśli chodzi o stawiane wymogi. Od 3 października jest to między innymi dodanie poza ofertą kurierską także dwóch opcji dostawy do punktu odbioru albo automatu paczkowego. Kolejną zmianą jest to, że od października klienci korzystający z ofert na kontach firmowych nie mogą wybierać stacji Orlen jako punktu odbioru zamówień.

Zmiany jakie dotyczą kont firmowych w przypadku usługi Allegro Smart przede wszystkim mają charakter zmian kosmetycznych, jednak nie da się nie zauważyć, że dodają one dodatkowe obowiązki, jakie sprzedawca musi spełnić, by być zgodny z wymogami Allegro i spełniać je oraz mieć oznaczenie Allegro Smart na swoich ofertach.

W 2022 wcześniej doszło także do zmiany w zakresie dostępnych metod dostawy, ponieważ przywrócona została opcja Allegro Przestyłka Polecona, co umożliwia uzyskanie również statutu Smart a jednocześnie obowiązują niższe kwotowe wymogi zakupu, które umożliwiają prowadzenie sprzedaży na koncie firmowym z uzyskanym oznaczeniem ofert jako Allegro Smart.

Nie da się zaprzeczyć, że status Allegro Smart dołączony do ofert ma znaczenie dla firm i może budować większą sprzedaż, warto więc być na bieżąco z dokonywanymi zmianami, by ewentualnie wprowadzać je w swoich ofertach i tym samym nie utracić statusu Allegro Smart.

Koszty Smart dla klientów Allegro

Należy mieć na uwadze, że dochodzi również do zmian dla klientów Allegro, którzy korzystają z oferty w tym serwisie i mają wykupioną opcję Allegro Smart. Wzrasta koszt korzystania, który do tej pory wynosił 49.9 dla Allegro Smart i 39.9 dla Allegro Smart Student. W listopadzie 2022 doszło do zmiany i oba abonamenty w rozliczeniu rocznym wzrosły o 10 odpowiednio do 59.9 dla Allegro Smart i 49.9 dla Allegro Smart Student. Nie zmienia się natomiast płatność miesięczna, która nadal będzie wynosić 10.99.

Zmianie ulegają również limity zamówień u jednego sprzedawcy, by skorzystać z Allegro Smart. Dla automatów paczkowych i punktów obioru kwota rośnie z 40 do 45 złotych, zaś przy przesyłkach kurierskich z kwoty 40 do 65 złotych. Spełnienie limitów jest konieczne, by skorzystać z allegro smart.