Sklep prestashop w dropshipping

Marzysz o tym, aby prowadzić sklep internetowy, ale przeraża cię cała związana z tym logistyka? Obawiasz się że nie posiadasz wystarczającej przestrzeni, aby przechowywać towar, który będziesz sprzedawał? A może chcesz aby sklepna prestashop był początkowo twoim dodatkowym źródłem dochodu? Jeśli tak, to dla takich osób jak ty, został stworzony model sprzedaży dropshipping. Polega on na tym, że twój sklep internetowy sprzedaje produkty, ale ich wysyłką zajmuje się hurtownia. To wygodne rozwiązanie, mające sporo korzyści. Przede wszystkim możesz wybrać dowolną hurtownię, z którą chcesz współpracować. Ich liczba ciągle ulega zwiększeniu i oferuje ona różny rodzaj produktów. Od biżuterii, poprzez odzież, żywność, aż po elektronikę. Zaletą korzystania z dropshippingu jest otrzymanie od hurtowni kompletu informacji o produktach. Od zdjęć, poprzez opisy aż po różnego rodzaju certyfikaty. Dzięki temu znacząco skracasz czas potrzebny do uruchomienia i zatowarowania sklepu. Myśląc poważnie o swoim sklepie, konieczne w przyszłości może się stać stworzenie opisów produktów od nowa, tak aby nie występowała ich duplikacja ze sklepami, które istnieją wcześniej.

Czy sklep na prestashop i dropshipping jest możliwy?

Tak, jest możliwość połączenia sklepu na prestashop z wybranymi hurtowniami. Podobnie jak w przypadku integracji z allegro, tak samo i tutaj musi zostać wykonana integracja z bazą danych hurtowni. Ta praca wymaga doświadczenia i umiejętności, dlatego powinna zostać przeprowadzana przez firmę, która na co dzień zajmuje się tego typu wdrożeniami.

Czy dropshipping coś kosztuje?

Sklep internetowy w modelu dropshipping jest jedną z najtańszych form handlowania w sieci. Nie oznacza to jednak, że jest pozbawiony kosztów. Jednym z nich jest płacenie hurtowni za każdą dokonaną wysyłkę. Opłata będzie obejmowała nie tylko rzeczywisty koszt dostawy firmą kurierską, ale również koszt opakowania oraz usługi pakowania przedmiotów. Zależnie od tego, z którą z hurtowni nawiążesz współpracę i jakie rabaty uda ci się wynegocjować, opłata za tego rodzaju działania może wynosić od kilku do nawet kilkunastu złotych.

Na co zwracać uwagę w dropshippingu

Jednym z warunków udanego biznesu w postaci dropshippingu jest wybranie rzetelnej hurtowni, która cieszy się dobrymi opiniami, solidnie przygotowuje paczki do wysyłki i oferuje produkty wysokiej jakości. Ważny jest również sposób i warunki rozpatrywania reklamacji oraz przyjmowania zwrotów.