Sklep Internetowy (ogólnie o sklepie internetowym)

Z roku na rok, dostęp do internetu jest w Polsce coraz szybszy. Jest to w głównej mierze zasługą szybko rozwijającej się infrastruktury światłowodowej oraz coraz lepszym ofertom na internet mobilny. Wraz z dynamicznym wzrostem gospodarstw domowych, mających dostęp do sieci, zwiększa się liczba sklepów internetowych, z których internauci mogą korzystać.

 

Sklep internetowy – czym jest

Jest to platforma sprzedażowa, zajmująca się handlem wybranymi produktami. Najbardziej popularne w Polsce  są sklepy internetowe z odzieżą, elektroniką, agd i rtv, a także księgarnie internetowe. Skatalogowane produkty, podzielone na tematyczne kategorie i starannie opisane, są kuszącą alternatywą dla robienia zakupów w sklepach stacjonarnych. Oszczędność czasu, możliwość kupowania o dowolnej porze, a w końcu wysoki poziom bezpieczeństwa, związany z ustawowym prawem zwrotu przedmiotu, który został przez konsumenta kupiony poza siedzibą firmy.

 

Czy trudno jest prowadzić sklep internetowy?

Zdecydowanie łatwiej niż sklep stacjonarny. Brak kosztów związanych z wynajęciem oraz utrzymaniem nieruchomości, zatrudnianiem pracowników, opłatami za media i wieloma innymi wydatkami, których sklep internetowy nie posiada. Allegro, czyli popularna platforma aukcyjna, to tylko jedna z wielu możliwości na stawianie pierwszych kroków w handlu. Wystarczy posiadać konto, by zacząć sprzedawać oraz poznawać konkurencję. Kiedy jednak poważnie myślimy o prowadzeniu sklepu, warto zdecydować się na własny sklep. Prestashop to jedna z popularnych platfom e-commerce, która może posłużyć do zbudowania w pełni funkcjonalnego sklepu, nie tylko łatwego w obsłudze, ale i takiego który może być łatwo zintegrowany z allegro. Pozwala to z jednego miejsca zarządzać produktami w sklepie, jak również aktywnymi aukcjami na allegro.

 

Czy samodzielnie można założyć sklep na prestashop?

Oczywiście jest to możliwe. My jednak polecamy w tym celu sięgnąć po usługi doświadczonych firm. Wynika to z potrzeby profesjonalnego zoptymalizowania sklepu, pod kątem potrzeb użytkowników. Prestashop, pomimo że jest oprogramowanie intuicyjnym, oferuje bardzo wiele możliwości modyfikacji wyglądu sklepu oraz włączania i wyłączania wybranych funkcji. Początkującemu użytkownikowi, może być trudno ocenić które z nich można bezpiecznie wyłączyć, a które powinny być aktywne. Powierzenie tego zadania w ręce profesjonalistów, daje nam pewność że sklep internetowy nie tylko będzie ładnie wyglądał, ale również będzie wygodny w użytkowaniu.