Szablony prestashop

Co to jest szablon prestashop? To skórka dedykowana dla każdego sklepu, która można łatwo zainstalować, zmieniając diametralnie wygląd całego serwisu. Aby stworzyć szablon prestashop, należy ściśle trzymać się wytycznych oraz poznać konstrukcję takiego szablonu. Tworzenie szablonów wymaga również umiejętności obsługi programów graficznych, w których będziemy tworzyć grafikę i ciąć ją na mniejsze elementy. Trzeba również znać zasady tworzenia i stosowania stylów CSS, które posłużą nam do określenia wyglądu tekstu, odstępów, marginesu oraz położenia każdego z elementów w sklepie internetowym. Jest kilka możliwości, aby twój sklep internetowy zyskał ciekawy wygląd. Poznaj je wszystkie i wybierz jeden, najlepszy dla siebie.

 

Domyślne szablony prestashop

Po zainstalowaniu sklepu prestashop, uruchomiony zostaje domyślny szablon w odcieniach szarości. Nie jest on może najładniejszym, ale jego zaletą jest to, że nie płacimy za niego ani grosza. Jeśli chcesz aby sklep na prestashop nie generował w początkowym okresie funkcjonowania wysokich kosztów, warto sięgnąć po ten właśnie szablon i poddać go lekkim modyfikacjom. Zmiana kolorów, wielkości elementów i zarządzanie fontami – pozwoli ci to odmienić cały layout, dopasowując go do wyglądu logo. Ewentualnie możesz zobaczyć nasze gotowe szablony prestashop.

 

Gotowe szablony z allegro

Na allegro można zakupić gotowe szablony na prestashop. Ich koszt to zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Kupując takie szablony należy mieć świadomość tego, że być może istnieje już jakiś sklep, który z nich korzysta. Podobnie jak w poprzednim przypadku, tak i gotowe szablony prestashop można modyfikować w takim samym zakresie.

 

Stworzenie szablonu od podstaw

Trzecia możliwość uzyskania ciekawego wyglądu swojego sklepu internetowego polega na zamówienia szablonu prestashop, tworzonego od podstaw. To zadanie wymaga znalezienia kogoś doświadczonego, kto zaproponuje własną koncepcję szablonu lub przygotuje go na podstawie twojej wizji. Koszt takiego zadania to około kilkuset złotych. Warto w tym przypadku korzystać z firm, które mają na swoim koncie wiele udanych realizacji i bogate portfolio. Oprócz szablonów prestashop, tacy wykonawcy mogą oferować również szablony allegro, który również warto posiadać. Dzięki temu, szybko ujednolici się wygląd firmy, zapewniając spójność wyglądu sklepu internetowego z aukcjami allegro.