Wiele osób uważa że zrobienie mniej zaawansowanego klona Facebooka to kupa czasu i pieniędzy. Mają rację, ale nie do końca. Tak naprawdę wszystko zależy jaką drogę wybierzemy do stworzenia własnego fejsa. Przedstawimy jak najlepiej 3 możliwe drogi to założenia własnego portalu społecznościowego przypominającego najsłynniejszy portal na świecie.

Portal społecznościowy od podstaw

Pierwsza i najdroższa opcja do własnego portalu społecznościowego. Zlecić lub zebrać własny zespół programistów, specjalistów i pisać cały portal od początku. Najbardziej pracochłonna i kosztowna metoda uzyskania swojego portalu na wzór Facebooka. Wszystko zależy oczywiście co chcemy mieć na start, a co będzie dopisywane później. Czytałem gdzieś teorię, że 100 inżynierów nie dało by radę w 5 lat zrobić kopii Facebooka 1:1. My mówimy o podstawowych funkcjach tego giganta. Inwestycja tą metodą można spokojnie zacząć od 20 000zł w górę.

Zlecenie agencji lub freelancerowi na gotowym skrypcie

Tutaj obniżamy już koszty kilkukrotnie. Mamy kilka gotowych rozwiązań do wyboru. Kupujemy gotowy skrypt społecznościowy z sieci, a agencja lub freelancer instaluje go na serwerze i robi np tłumaczenie. Tym sposobem mamy gotowca już za wiele niższą stawkę. Poniżej przygotowałem Gotowe skrypty do kupienia w cenie poniżej 100$! Pamiętaj po zakupie musisz zainstalować skrypt i go ustawić. Najczęściej także zrobić tłumaczenie na język polski.

 

Olympus
olympus

Szablon z dodatkami do Wordpressa z BuddyPress. Prosty, ale zarazem ładny i czytelny. Posiada wszelkie funkcjonalności na start niezbędne do założenia portalu społecznościowego.

Pokaż demo

 

Beehive

beehive - klon facebooka

Ciekawy, zaawansowany szablon do Wordpressa. Dzięki niemu jesteśmy w stanie postawić w bardzo krótki czasie ciekawie wyglądający serwis społecznościowy, który posiada jak każdy inny wymieniony w zestawieniu podstawowe funkcje, które niegdyś wprowadził Facebook na swojej stronie jak np. Zdjęcia, tablica aktywności, znajomi itd.

Pokaż demo

 

OneCommunity

onecommunity

Wygląd bardzo prosty, ale intuicyjny. Dzięki niemu także jesteśmy w stanie postawić w szybki sposób klona facebooka w krótkim czasie. W demie zobaczymy kilka przykładów jak będzie wyglądać nasza strona po instalacji.

Pokaż demo

 

FriendBook

friendbook - klon facebooka

friendbook – klon facebooka

Interesująca propozycja w naszym zestawieniu. Zawiera wiele już gotowych styli, przyjazny i miły dla oka wygląd. Posiada nawet wbudowaną funkcję messengera! Na pewno dobierzemy coś z wszystkich dostępnych dem na stronie twórcy dodatku do WP.

Pokaż demo

 

Socialize

socialize

Najdroższy, a zarazem jak dla nas najładniejszy wygląd dla naszego nowo powstałego serwisu społecznościowego.  Fajne podkreślenie aktualności, bo teraz cały internet żyje dzięki wysokiej jakości treściom na stronie. Tutaj mamy już ładnie wyeksponowane wszystkie elementy.

Pokaż demo

 

Klon Facebooka – Serwis społecznościowy w 48h

Możesz wybrać jedne z powyższych z serwisów i zlecić nam instalację jak i tłumaczenie. W zależności od zleconych prac (czy ma być to tylko instalacja zakupionego serwisu, czy też tłumaczenie, poprawa banerów itp.) Koszt wyniesie od 500zł w górę, cena oczywiście zależna wg ustaleń co mamy dokładnie wykonać. Podstawowe prace jesteśmy w stanie wykonać do 48h! Czyli za całe dwa dni robocze możesz cieszyć się gotowym serwisem społecznościowym na wzór Fejsa. Oczywiście wszystko zależne jest także od naszego grafika pracy, który w wakacje jest luźniejszy i na początku roku. Możesz jak nie u nas to oczywiście zakupić szablon z listy powyżej i poszukać własnego „Informatyka” – dokładnie to Front end developera do postawienia całego serwisu. Pamiętaj także o dobrym hostingu. Posiadamy obecnie zniżkę do serwerowni Cyber Folks. Więcej dowiedz się pod tym linkiem. Powodzenia!